Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive „Денеска ми е тежок ден“ напиша Аца Лукас и доби куп лајкови

„Денеска ми е тежок ден“ напиша Аца Лукас и доби куп лајкови

реклама:Лето во Банско

Фолк пејачот Аца Лукас вчера наполни 52 години и роденденот го прослави без големи помпезности и забава.

Она што ги изненади фановите беше неговата порака на социјалните мрежи каде што тој малку чудно, користејки наслов од своја песна им напиша:

“Ал’ данас ми е тежак дан, мене ми е роѓендан“

По што почнаа да се нижат честитки и коментари од фановите.

РЕКЛАМИ:Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------