Home INFO Еве како принцот Вилијам ја запросил Кејт Мидлтон

Еве како принцот Вилијам ја запросил Кејт Мидлтон

реклама:Лето во Банско

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон се во прак повеќе од 8 години

Но, дали некогаш сте се запрашале како принцот ја запроси војводката од Кембриџ?

Вилијам во интервју за „CNN“ ќе каже:

„Јас ја обожувам Африка. Таа земја ме смирува, а Кејт знае што значи за мене одењето таму и мојата љубон кон таа земја. Да бидам искрен немав однапред смислен план. Знаев дека тоа ќе биде на местото каде јас ќе се чувствувам пријатно. Клекнав на едното колено и ја прашав, а таа се согласи“.

Принцот Вилијам додали дека целиот момент бил многу магичен и интимен, а тој ја побарал Кејт за жена со прстенот од неговата покојна мајка, Лејди Ди.

Инаку запросувањето се случи во 2010-та година во Кенија.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------