Тагови Постови тагирани со "селин дион"

Таг: селин дион

Селин Дион на Билбордовите музички награди имаше емотивен и моќен настап изведувајќи ја легендарната „My heart will go on“. По точно 20-години првата изведба во...

Селин Дион многу ретко во јавност ги покажува своите синови - Рене Чарлс (16) и близнаците Нелсон и Еди(6). Но, пејачката на Инстаграм сподели фотографија...

2016-та беше тешка година за Селин Дион која во еден месец го загуби сопруг и менаџер, Рене Ангелил, но и нејзиниот брат. Па, нормално е...

Откако Андреа Бочели одби да има настап на инагурацијата на Доналд Трамп, тоа го направи и Селин Дион. Според пишувањата на светските медиуми, Стив Вајн...

После смртта на нејзиниот брат и на сопругот, пејачката Селин Дион проаѓа низ уште една семејна трагедија. Таа за американските медиуми изјавила дека нејзината сестра...

Селин Дион се расплака на сцената на хуманитарниот настан за борба против ракот „Stand Up 2 Cancer“. 48-годишната пејачка не можеше да си ги задржи...

По седум месеци од смртта на нејзиниот сопруг Рене Анжелил, Селин Дион повторно ја пронајде среќата во друг маж. Новата романса на пејачката е со...

Иако тврди дека со нејзе е се во ред, пејачката Селин Дион многу ослабе, не излегува и стана параноична. Нејзините пријатели кажуваат дека се почесто...

Селин Дион се појави во јавност прв пат по смртта на нејзиниот сопруг Рене Ангелил од 14-ти јануари. 47-годишната пејачка беше облечена во црно, а...

По само два дена од смртта на нејзиниот сопруг Рене Анжели, познатата канадска пејачка Селион Дион остана и без нејзиниот брат. Како што јавија канадските...