Тагови Постови тагирани со "лепа брена"

Таг: лепа брена

Најмладиот син на Лепа Брена, 19-годишниот Виктор веќе некое време е на диета и изгуби неверојатни 35 килограми. Тинејџерот буквално го трансформираше својот изглед, а...

Наскоро Лепа Брена и сопругот Боба Живојиновиќ на Дедиње ќе отворат луксузен ресторан, инвестиција вредна 500.000 евра. Пејачката за новиот бизнис го задолжила синот Филип...

Последните неколку месеци, Лепа Брена имаше премногу обврски, а лудото темпо на живот ја чинеше здравје. Пејачката реши да одмори па заедно со сопругот Боба...

Голем број јавни личности со задоволство се присетуваат на нивните матурски вечери... што носеле, кој бил нивниот партнер, па дури и како си поминале. Тие...

Балканските ѕвезди никогаш не зборуваат за нивната финансиска состојба и колку заработуваат од концертите и настапит. Но, на сајтот „Celebrity net worth“ беа објавени податоци...

Лепа Брена се одлучи да направи промена во својата насмевка, па по посетата на една приватна клиника, промената е очигледна. Пејачката на социјалните мрежи објави...

Стефан Живојиновиќ, синот на Лепа Брена, очигледно талентот за пеење го наследил од мајка си. Тој веќе го подготвува првиот албум што ќе го издаде...

Лепа Брена е позната по тоа што ја почитува традиција, а често сака да ги одбележи празниците во нејзин стил. A, кога станува збор за...

Српската пејачка Лепа Брена на снимањето на едно интервју била незадоволна од прашањата што и биле поставувани, па му удрила шамар на водителот. На прашањето...

Српската пејачката Александра Пријовиќ и нејзиното момче Филип Живојиновиќ, оваа сабота ќе се заколнат на вечна љубов. Тие двајца поради непредвидени околности, изненадно донеле одлука...