Тагови Постови тагирани со "музика"

Таг: музика

Зоран Маџиров, македонскиот музичар со светска слава, почина денеска на 49-годишна возраст. Тој со месеци беше во кома по страшната сообраќајна несреќа што се...

На 86-годишна возраст почина Вања Лазарова, неповторлив глас, синоним за македонската изворна песна. Родена на 27 април во 1930 година во с. Страцин, Кратово,...

Тамара Тодевска преку фотографија на Фејсбук ја откри своајта долгогодишна љубов, а не е пеењето. Секако е поврзано со музика, односно станува збор за диџејство. Тамара...

Една од најпознатите и најплатените пејачки во светот Адел изјави дека ќе се повлече од музичката сцена поради намерата да има второ дете. “Планирам да...

Здружението за заштита на авторски и музички права (ЗАМП) на барање на организацијата на музички автори на Србија СОКОЈ, забрани јавно прикажување на музиката...

Од 1-ви октомври по договор на ЗАМП и СОКОЈ во Македонија е забрането пуштање српска музика. По оваа одлука единствен кој што се јави со...

Од полноќ стартуваше забраната за емитување на македонска музика во нашата земја. Здружението за заштита на авторските и музички права (ЗАМП) забрани јавно емитување на...

По Јелена Карлеуша и Емина Јаховиќ реши без влакна на јазикот да ја искритикува Северина, како и старлетата Станија. „Секој треба да ја работи својата...

Неколку момчиња од Африка во текот на полнење на туби со вода го слушаат хитот на бендот Милиграм „Врати ми се несреќо“. И не само...

Неда Украден објави спот за песната „Ако зими јоргован процвета“ , со што ги воодушеви своите обожаватели. Иако има 65 години, Неда никогаш не престанува...